1397/12/20

رمان مصور «قصه ندیمه» در راه است

ایسنا

رمان مصور «قصه ندیمه» در راه است

نسخه مصور رمان «قصه ندیمه» اثر معروف «مارگارت اتوود»، نویسنده کانادایی منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از بوک سلرز، «رنه نولت» هنرمند کانادایی مدت چهار سال است که مشغول تصویرسازی رمان معروف و کلاسیک «قصه ندیمه» نوشته «اتوود» در سال ۱۹۸۵ است. بنا بر اعلام انتشارات «جاناتان کپ» (زیرمجموعه انتشارات رندوم هاوس)، هدف از انتشار این کتاب خلق اثری هنری و مستقل است.

قرار است نسخه مصور رمان «قصه ندیمه» از تاریخ ۲۶ مارس در بریتانیا منتشر شود.

رمان ضدآرمان‌شهری «قصه ندیمه» با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» و سخنان ضدزنش، مورد توجه دوباره قرار گرفت. این رمان درباره آمریکایی است که در آن زن‌ها از داشتن هرگونه قدرت، شغل، مال یا ثروت محروم هستند و حتی در تعیین سرنوشت خود نقشی ندارند. در «قصه ندیمه»، زن‌ها برده‌ و اموالی در دست مردان هستند. شخصیت اصلی قصه زنی به نام «آفرد» است که باید برای یک مقام بالای دولتی که همسرش نازاست، فرزند بیاورد و بزرگ‌شان کند.

در سال ۲۰۱۷ یک سریال تلویزیونی بر اساس رمان «قصه ندیمه» توسط «بروس میلر» ساخته شد که «الیزابت ماس» بازیگر نقش اصلی آن را برعهده داشت. فصل اول این سریال در سال ۲۰۱۷ و فصل دوم آن نیز در ۲۰۱۸ به روی آنتن رفت و فصل جدید آن در حال ساخت است. این سریال تاکنون موفق به کسب هشت جایزه امی و همچنین جایزه بهترین سریال تلویزیونی درام از جوایز گلدن گلوب شده است.

«مارگارت اتوود» شاعر، داستان‌نویس و نویسنده هشت کتاب کودک است. او که اکنون یکی از سرشناس‌ترین نویسندگان و منتقدان ادبی کاناداست، جایزه‌های ادبی فراوانی را در کارنامه ادبی خود ثبت کرده است. «اتوود» تاکنون پنج‌بار نامزد دریافت جایزه ادبی «بوکر» شده و یک‌بار در سال ۲۰۰۰ موفق شد برای رمان «آدم‌کش کور» آن را به دست آورد. او در سال ۱۹۸۵ جایزه ادبی «آرتور سی. کلارک» را از آن خود کرد. جایزه دولتی ادبیات کانادا، جایزه «گیلر» و جایزه «ایمپک دوبلین» از دیگر جایزه‌های ادبی هستند که در کارنامه حرفه‌ای «اتوود» به چشم می‌خورند.