1399/08/17

اهدای کتاب از سوی خانه فرهنگ زریاب به کتابخانه‌های خوی

ایسنا

اهدای کتاب از سوی خانه فرهنگ زریاب به کتابخانه‌های خوی

یک‌هزار جلد کتاب از سوی سازمان مردم‌نهاد خانه دانش و فرهنگ زریاب به کتابخانه‌های عمومی خوی اهدا شد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، سیدحسین حسن‌زاده - مدیرعامل این موسسه - با اعلام این خبر، افزود: این موسسه از ابتدای تاسیس در سال ۱۳۹۳ توجه ویژه‌ای به گسترش کتابخوانی در شهرستان خوی داشته و علاوه بر برگزاری بیش از ۶۰۰ نشست نقد و بررسی و رونمایی کتاب به اهدای کتاب‌های کودک و نوجوان به ویژه در مناطق محروم توجه ویژه‌ای داشته است.

او افزود: این کتاب‌ها که از سوی اعضای این موسسه در شهرهای مختلف از جمله تهران، خوی و ارومیه جمع‌آوری شده در حوزه‌های شعر، رمان، ادبیات نمایشی، سواد رسانه‌ای، رشته‌های مختلف هنری، کمک‌درسی، حقوق و علوم مدیریت است‌.

هادی درستی - رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوی - نیز در مراسم تحویل کتاب‌های اهدایی اعلام کرد: کتابخانه‌های عمومی خوی آمادگی دارد در همه زمینه‌های گسترش فرهنگ کتابخوانی با خانه دانش و فرهنگ زریاب همکاری کند.

او خاطرنشان کرد: از سه سال پیش تاکنون حدود ۴۰۰۰ جلد به کتابخانه‌های عمومی خوی اهدا شده که ۵۰ درصد از کتاب‌های اهدایی از سوی خانه دانش و فرهنگ زریاب صورت گرفته است.

بر اساس این خبر، خانه دانش و فرهنگ زریاب به دلیل فعالیت‌های گسترده در حوزه کتاب و کتابخوانی  در سال ۱۳۹۵ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان گروه مروج برگزیده کشوری انتخاب شده است.