1399/10/06

جمال اکرمی ترجمه‌ای از آسترید لیندگرن را به بازار کتاب عرضه کرد

خبرگزاری مهر

جمال اکرمی ترجمه‌ای از آسترید لیندگرن را به بازار کتاب عرضه کرد

«پسر من، میو» نوشته آسترید لیندگرن، ترجمه جدیدی از جمال اکرمی است که توسط انتشارات محراب قلم راهی بازار نشر کتاب شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمال اکرمی درباره موضوع این کتاب جدید گفت: کارل پسرک یتیمی است که توسط عمه هولدا و عمو اولاف پیر به فرزندی پذیرفته شده است. آنها هیچ توجهی به او ندارند و تنها دوست او به نام بن، او را باور دارد. یک روز کارل در کمال ناامیدی جنی را از توی یک بطری آزاد می‌کند. جن به کارل می‌گوید که او یتیم نیست و پدری دارد که پادشاه سرزمین دوردست است.

این شاعر، نویسنده و پژوهشگر ادامه داد: جن کارل را به سرزمین دوردست و جایی که پادشاه چشم‌انتظار کارل است، می‌برد. کارل در میانه‌ی خوشبختی تازه درمی‌یابد که فرمانروای سرزمین همسایه به نام سرکاتو با بی‌رحمی تمام ساکنان سرزمین‌های همسایه را به اسارت درآورده و آنان را به شکل پرندگانی بر فراز دریاچه‌ی سیاه به پرواز در آورده است.

اکرمی تصریح کرد: کارل با وجود مخالفت پادشاه به جست‌وجوی سرکاتو می‌رود. او به همراه دوست تازه خود پومپو و اسب سفید جادویی‌اش سرانجام پس از پشت سرگذاشتن خطرات فراوان به قصر سرکاتو راه می‌یابد و...

آسترید لیندگرن نویسنده سوئدی کتاب‌های کودکان و نوجوانان بود که بیشتر آثارش به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه و در بیش از ۱۰۰ کشور جهان منتشر شده است. اکرمی مدتی پیش نیز دو اثر خود «پسری که از پنجره بیرون را تماشا می‌کرد» و «ایلیای کوچک» را به صورت دوزبانه (فارسی- سوئدی) برای کودکان ایرانی ساکن سوئد در استکهلم منتشر کرده بود. همچنین از این نویسنده پرکار حوزه کودک و نوجوان اخیراً سه جلد کتاب طنز «قصه‌های قانون جنگل» هم توسط انتشارات پیدایش منتشر و به بازار کتاب عرضه شده است.

این عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان سال‌ها به عنوان مدرس هنر مشغول به کار بوده و همزمان به کار نوشتن نیز پرداخته است. جایزه کتاب سال رشد، کتاب سال ارشاد، کتاب سال کانون پرورش، کتاب سال شهید غنی‌پور، جایزه‌ی پرنده آبی، جایزه جشنواره «کودکان جنگ»، کتاب برگزیده جشنواره دانش آموزی «دانایی- توانایی» و راهیابی به کتابخانه مونیخ از جمله موفقیت‌های این فعال عرصه هنر و ادبیات کودک و نوجوان است.

انتشارات محراب قلم کتاب «پسر من، میو» را در ٢٠٨ صفحه و با قیمت ٣٧ هزار تومان در دسترس کودکان و نوجوانان اهل کتاب قرار داده است.