1399/12/24

رونمایی از کتاب سالنامه خوی

خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی

رونمایی از کتاب سالنامه خوی

در آئینی با حضور جمعی از فرهیختگان، اندیشمندان و صاحب‌نظران از نخستین کتاب سالنامه شهرستان خوی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی این سالنامه با ارج‌نهادن به مرحوم استاد علی‌اصغر سعیدی به همت خانه دانش و فرهنگ زریاب تدوین و چاپ شده است که با حضور فرماندار، جمعی از اندیشمندان و صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف شهرستان خوی در دانشگاه پیام نور رونمایی شد.

مدیرعامل خانه دانش و فرهنگ زریاب در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: این سالنامه به بررسی تحلیلی حوادث، رویدادها و مسائل مختلف شهرستان خوی در حوزه‌های مختلف می‌پردازد که با مشارکت و همکاری 40 تن از صاحب‌نظران و اندیشمندان خویی و خوئیهای مقیم خارج از کشور تهیه و تدوین شده است .

سیدحسین حسن‌زاده افزود: بخش ویژه ارج‌نامه این سالنامه به بررسی ابعاد شخصیتی و خدمات مرحوم استاد علی‌اصغر سعیدی دبیرکل اسبق کتابخانه‌های عمومی کشور اختصاص یافته است .

وی تصریح کرد: حدیث روی شمس‌الدین و تحلیل ارتباط معنوی شمس و مولانا، انواع مقالات فرهنگی و مصاحبه‌های اختصاصی با صاحب‌نظران فرهنگی و ادبی و اجتماعی از دیگر بخش‌های این سالنامه است .

حسن‌زاده خانه دانش و فرهنگ زریاب را یکی از سازمان‌های مردم نهاد فرهنگی برتر کشور دانست و افزود: برپایی 64 نشست کتاب، تهیه و چاپ 4 عنوان کتاب از دیگر فعالیت‌های این خانه فرهنگی بوده است .

مدیرعامل خانه دانش و فرهنگ زریاب گفت: این خانه 4 عنوان کتاب دیگر را با محوریت توسعه شهرستان خوی در دست تهیه و چاپ دارد .

آقای عباسی فرماندار خوی هم در این آئین با تقدیر از تلاش‌گران حوزه فرهنگی شهرستان گفت: هر جامعه‌ای که با کتاب سروکار دارد در مسیر عقلانیت و رشد و توسعه قرار می‌گیرد .